bladox.com Forum Index bladox.com
Turbo SIM Toolkit Adapter Forums
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

vyvoj ve windows

 
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu
View previous topic :: View next topic  
Author Message
speed
Guest





PostPosted: Sat Mar 20, 2004 8:29 am    Post subject: vyvoj ve windows Reply with quote

Jak se daji vyvijet programy pro turbo ve windows? Diky.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Mon Mar 22, 2004 8:04 am    Post subject: Reply with quote

Pro vyvoj ve windows je nutne naistalovat cygwin, viz. www.cygwin.com.
Pote nainstalujte turbo-win32-040129, tento balik obsahuje kompilator, linker a dalsi utility nutne pro preklad. Toto rozbalte v rootu instalace cygwinu.
Pote rozbalte turbo-devel-040225, napr. v home sveho cygwin uctu.
Tim mate vse pro vyvoj, zkuste napr. prelozit helloworld v turbo-devel-040225/examples/hello_world, tj.

cd turbo-devel-040225/examples/hello_world
make

Urcite by bylo zajimave zkusit www.mingw.org, cimz by snad bylo mozne se obejit bez cygwinu.
P.
Back to top
Guest






PostPosted: Thu Mar 25, 2004 6:09 pm    Post subject: Kompilace a prevod do formatu trb Reply with quote

Zkousel jsem kompilaci pres Cygwin, bohuzel Crying or Very sad jsem nedosel k zadnemu vysledku. Vubec zde nebyl nalezen make. Po delsim zkouseni jsem pristoupil v produktu WINAVR.
Kompilace do souboru ELF probehla zda se tedy kompilace probehla, ale dale program "avr-objdump" hlasi chybu "unrecognized oprion --turbo".
Mohl by mi nekdo rict v cem je problem.
P.S. vzorove priklady winavr jsou v poradku a patrne i preklad.

Dik.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Thu Mar 25, 2004 6:46 pm    Post subject: Reply with quote

To vypada na neuplnou instalaci cygwinu. Make je standardni cygwin (tj. neni avr specificky). Zkuste make (prip. vsechny devel tools) cygwinu doinstalovat.

Ad avr-objdump a --turbo. Byl pouzit avr-objdump z WINAVR a ne te co je soucasti nasich binutils (--turbo prevadi elf -> trb).
Bud spatne nastavene cesty nebo to WINAVR preinstalovalo.

WINAVR nemame vyzkousene, celkove bych se bal odkazu na linker skripty a pouzitych libc/libm WINAVR (urcite budou knihovny jine).
Mozna kdyby se soucasna instalace winavr prepsala turbo-win?

P.
Back to top
Jerry
Guest





PostPosted: Sat Aug 14, 2004 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

Take jsem zkousel udelat neco pod windows, ale nedopracoval jsem se k zadnemu vysledku, nainstaloval jsem komplet cygwin, rozbalil do rootu turbo-win32 a do home adresare jsem dal balik turbo-devel.Dal jsem podle navodu udelal vse, ale trestuhodne to na me po zadani "make" zacalo rvat. Vubec nejsem zbehly v Linuxu a ani v programovani a tak bych uvital (nejen ja) nejakou aplikaci primo pro win,kde by se daly vyvijet programy od napsani zdrojoveho kodu po prevedeni zdrojaku do formatu pro turbo az po jeho nahrani do modulu.Nebo alespon odzkouseny navod pro neandrtalce jako jsem ja s podrobnym a odzkousenym postupem jak vse udelat pod win.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Sat Aug 14, 2004 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

Jerry wrote:
Take jsem zkousel udelat neco pod windows, ale nedopracoval jsem se k zadnemu vysledku, nainstaloval jsem komplet cygwin, rozbalil do rootu turbo-win32 a do home adresare jsem dal balik turbo-devel.Dal jsem podle navodu udelal vse, ale trestuhodne to na me po zadani "make" zacalo rvat. Vubec nejsem zbehly v Linuxu a ani v programovani a tak bych uvital (nejen ja) nejakou aplikaci primo pro win,kde by se daly vyvijet programy od napsani zdrojoveho kodu po prevedeni zdrojaku do formatu pro turbo az po jeho nahrani do modulu.Nebo alespon odzkouseny navod pro neandrtalce jako jsem ja s podrobnym a odzkousenym postupem jak vse udelat pod win.


Nastavil jste cestu v Makefile? Musi ukazovat na turbo-devel pkg. Prakticky nikdo necte README Sad

Urcite by dalo najit free AVR vyvojove prostredi, ve windows plaveme ale zas my Sad (opet smutek)

Udelali jsme TAVRIX distribuci - cd linux + vse ostatni a co je podstatne, nemusite to instalovat, proste jen nabootujete, nic se neisnatluje na hd, jen RAM disk + CD. Jen si hrat.
Back to top
Jerry
Guest





PostPosted: Mon Aug 16, 2004 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

tak jsem si stáhnul TAVRIX (uf to byla doba při mým spojení) a vypálil na CD. Linux skvělě nabootuje. Dál jsem si otevřel na ramdisku nějaký example soubor a dal make. V?e proběhlo perfektně. Ov?em dál si nevím rady jak dostat vytvořený soubor z ramdisku na můj HDD kde normálně jinak běhají WINXP. Při kopírování mi to pí?e něco jako ?e nelze zapisovat na uvedený disk.
Nebo spí? jakou nastavit cestu v makefile, pokud budu mít své source přímo v rootu mého harddisku abych při zadání make z rootu do?el konečného výsledku tak jako se mi to povedlo na ramdisku.
Díky za trpělivost ale začínám.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Mon Aug 16, 2004 2:41 pm    Post subject: Reply with quote

Jerry wrote:
tak jsem si stáhnul TAVRIX (uf to byla doba při mým spojení) a vypálil na CD. Linux skvělě nabootuje. Dál jsem si otevřel na ramdisku nějaký example soubor a dal make. V?e proběhlo perfektně. Ov?em dál si nevím rady jak dostat vytvořený soubor z ramdisku na můj HDD kde normálně jinak běhají WINXP. Při kopírování mi to pí?e něco jako ?e nelze zapisovat na uvedený disk.
Nebo spí? jakou nastavit cestu v makefile, pokud budu mít své source přímo v rootu mého harddisku abych při zadání make z rootu do?el konečného výsledku tak jako se mi to povedlo na ramdisku.
Díky za trpělivost ale začínám.


Nejsem si jistý s podporou NTFS v této verzi Knoppixu, zkuste
mount -t ntfs /dev/hdMUJDISK /mnt
co? říká, ?e chcete namontovat vá? disk (partition) do adresare /mnt. MUJDISK je třeba hda1, hda2, ..., hdb1,....
Jinak obdobně bez -t ntfs mů?ete namontovat disketu.

V Makefile je potřeba nastavit proměnnou TURBO_DIR tak, aby ukazovala na "../../turbo-devel-verzebaliku". Inspirujte se Makefile co mate v tavrixu.
Back to top
chip
Guest





PostPosted: Mon Aug 16, 2004 8:47 pm    Post subject: Knoppix a NTFS Reply with quote

Zdravim,
chtel bych jen reagovat na problem s pristupem z Knoppix (TAVRIXu) na ntfs oddil. Trochu s touto distribuci delam a vetsinou v jadrech techto distribucich je pouze rezim read. Co vim i jinak je rezim write u linux jeste v testech a tak je to trochu problem. Nektere distribuce predevsim pro forensni zkoumani tuto podporu maji, ale je to spise vyjimka. Je tedy dobre pro tyto pripady mit na disku oddil FAT pro praci s Linuxem. Ja to tak mam a je v vse OK. Jinak mohu vrele doporucit tyto distribuce i pro jine ucely. Kdo ma problem s anglictinou existuje i ceska distribuce a jmenuje se danix. Samozrejme nejsou v ni zakomponovane potrebne podpory Bladoxu, ale pro zacatky v linuxu a nejen to, to muze byt prinos.
Back to top
Jerry
Guest





PostPosted: Tue Aug 17, 2004 7:07 am    Post subject: Reply with quote

Dík v?em za rady, ntfs se mi nepodařilo zprovoznit na write ale flashdisk přes USB maká jako čert.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group