bladox.com Forum Index bladox.com
Turbo SIM Toolkit Adapter Forums
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

GPS a AA

 
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu
View previous topic :: View next topic  
Author Message
krt.ecek



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 28

PostPosted: Wed Feb 04, 2009 6:51 am    Post subject: GPS a AA Reply with quote

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda a případně jak připojit tento modul GPS http://cz.farnell.com/leadtek/lr9552lp-rs232/module-gps-with-ant-lr9552lp-rs232/dp/1546849 k vašemu AA, jestli to dobře chápu tak mezi tento GPS modul a Váš AA není potřeba zapojovat žídný převodník typu MAX232 a podobně, ale prostě ho jen připojím Twisted Evil

Dále když byhc ho připojoval tak budu používat piny TXDA a RXDA, nebo TXDDB a RXDB nebo oboje Question

Trošku v tomhle plavu a z uvedenýho datasheetu a z vašich návodů z toho nejsem moudrej

(můj osobní názor po přečtení je že vezmu TXDA a RXDA a připojím to přesně opačně (tedy TX->RX) k vašemu AA podle popisu zde: http://www.bladox.com/forum/viewtopic.php?t=274 a bude vše fungovat je to tak? )

EDIT: případně ftp://ftp.leadtek.com.tw/gps/9450/9450_V0.1_RS232_051007.pdf je to už v jedný krabičce i s kabelem, takže pro instalaci by to bylo asi jednodušší, ale chtěl bych mít jistotu, že to bude fungovat, AA mi leží na poště, takže nevím co tam je ještě za popisy
Back to top
View user's profile Send private message
dary



Joined: 15 Oct 2007
Posts: 54

PostPosted: Thu Feb 05, 2009 4:29 pm    Post subject: Re: GPS a AA Reply with quote

krt.ecek wrote:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda a případně jak připojit tento modul GPS http://cz.farnell.com/leadtek/lr9552lp-rs232/module-gps-with-ant-lr9552lp-rs232/dp/1546849 k va?emu AA, jestli to dobře chápu tak mezi tento GPS modul a Vá? AA není potřeba zapojovat ?ídný převodník typu MAX232 a podobně, ale prostě ho jen připojím Twisted Evil

Ano, proste jen propojite, neni potreba prevodnik. Seriovy port na AA ma napetove urovne RS232, ne TTL.

krt.ecek wrote:
Dále kdy? byhc ho připojoval tak budu pou?ívat piny TXDA a RXDA, nebo TXDDB a RXDB nebo oboje Question

Jak koukam do uvedene dokumentace tak xXDB (druhy seriovy port modulu) neni pouzity, takze propojite na xXDA.

krt.ecek wrote:
(můj osobní názor po přečtení je ?e vezmu TXDA a RXDA a připojím to přesně opačně (tedy TX->RX) k va?emu AA podle popisu zde: http://www.bladox.com/forum/viewtopic.php?t=274 a bude v?e fungovat je to tak? )

Ano, kouknete sem http://bladox.com/devel-docs/intern_hwd.html dole je popis vyvodu serioveho portu na AA.
Back to top
View user's profile Send private message
krt.ecek



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 28

PostPosted: Fri Feb 06, 2009 7:20 pm    Post subject: Reply with quote

Děkuji za odpověď

Dnes jsem si na poště AA vyzvedl a mám problém, při objednávce jsem psal že to chci do C55, kdyt sedí, to je OK, ale když dám AA do telefonu, tak pásek vede bokem a AA se pod ten kryt nevejde, napadla mě možnost to na té "sim" přepájet, ale potřeboval bych vědět který piny jsou stejný pro ten flex kabel a zda tím enpřijdu o záruku
Back to top
View user's profile Send private message
dary



Joined: 15 Oct 2007
Posts: 54

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 10:33 am    Post subject: Reply with quote

Nebojte se a ten flexi pasek ohnete tak, aby se to cele veslo pod kryt (dejte do sim konektoru v telefonu, vlozte baterku, ohnete pasek nad baterku, ohnete pasel aby se AA otocil o 90 stupnu a vesel se pod kryt). Pasek vydrzi pomerne dost a kdyz ho nebudete ohybat stale dokola na stejnem miste tak se mu nic nestane.
Prepajet si to bych Vam nedoporucoval, protoze jsetli nemate horkovzdusnou stanici tak se to vetsinou nepovede a znicite bud ten flexi pasek nebo samotnou "sim".
Back to top
View user's profile Send private message
krt.ecek



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 28

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 11:32 am    Post subject: Reply with quote

Vzhledem k tomu že budu nejspíš objednávat ještě jeden, je možnost nějak objednat kabel tkaový aby še lbez nějakého namáhavějšího ohybání (kontakty na té "sim" jsou tak jde o to to připáje tna ně)
Back to top
View user's profile Send private message
dary



Joined: 15 Oct 2007
Posts: 54

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 1:04 pm    Post subject: Reply with quote

Samozrejme ze to mozne je. Napiste do poznamky v objednavce, ze to chcete priletovat jinak.
Pozor ale na to, ze moznost pouziti AA i v jinych telefonech bude po teto uprave znacne omezena.
Back to top
View user's profile Send private message
krt.ecek



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 28

PostPosted: Thu May 27, 2010 8:17 pm    Post subject: Reply with quote

tak jsem tu zase Laughing

mám dva dotazy:
1) poteřboval bych v odesílané zprávě odeslat více znaků než se vejde do jedné SMS, jde nějak udělat, aby odeslalo dvě různé SMS hned za sebou? (kod si upravím, potřebuji jen nakopnout jakým směrem jít)

2) připojil jsem GPS, pracuje to fajn, jen se chci zeptat, zda by nešel upravit formát souřadnic, odešle to např. 5000.0430N což znamená 50°0´04,30"N což se nedá nějak moc zautomatizovat, aby to vyhledávali přímo z sms mapy na internetu, jde nějak udělat přepočet? moc jsem se do kodu ještě nekoukal, ale nepřišlo mi, že by to šlo někde jednoduše přepsat (opět stačí nakopnout správným směrem Embarassed )

Děkuji
Back to top
View user's profile Send private message
pz
Guest





PostPosted: Wed Jun 02, 2010 10:50 am    Post subject: Reply with quote

krt.ecek wrote:
tak jsem tu zase Laughing

mám dva dotazy:
1) poteřboval bych v odesílané zprávě odeslat více znaků ne? se vejde do jedné SMS, jde nějak udělat, aby odeslalo dvě různé SMS hned za sebou? (kod si upravím, potřebuji jen nakopnout jakým směrem jít)


Hledejte fci send_sms(), vse dulezite je v send_status().

V podstate velmi jednoduche.

Quote:

2) připojil jsem GPS, pracuje to fajn, jen se chci zeptat, zda by ne?el upravit formát souřadnic, ode?le to např. 5000.0430N co? znamená 50°0´04,30"N co? se nedá nějak moc zautomatizovat, aby to vyhledávali přímo z sms mapy na internetu, jde nějak udělat přepočet? moc jsem se do kodu je?tě nekoukal, ale nepři?lo mi, ?e by to ?lo někde jednodu?e přepsat (opět stačí nakopnout správným směrem Embarassed )

Děkuji


Opet vsechno je v send_status(). Je tam i priklad jineho formatovani (SMS_FORMAT_NAV).
Back to top
krt.ecek



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 28

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 6:55 pm    Post subject: Reply with quote

už to asi vidím, zkusím si s tím pohrát, jen bych měl pak ještě jeden dotaz, jak se dají ovládat optické výstupy? jde to pomocí SMS, chtěl bych na ten opto výstup připojit relé na zapínání GPS a a nějak to nemůžu dohledat. Případně na jakých vývodech toho procesoru jsou, abych je přemapoval Embarassed

tak už asi nic, pochopil jsem dobře, že to je AC a block Question Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
dary



Joined: 15 Oct 2007
Posts: 54

PostPosted: Fri Jun 11, 2010 6:31 am    Post subject: Reply with quote

krt.ecek wrote:

tak u? asi nic, pochopil jsem dobře, ?e to je AC a block Question Embarassed


Ano, pochopil.
Back to top
View user's profile Send private message
krt.ecek



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 28

PostPosted: Fri Jun 11, 2010 6:36 am    Post subject: Reply with quote

děkuji Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
krt.ecek



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 28

PostPosted: Mon Sep 12, 2011 6:31 am    Post subject: Reply with quote

tak GPS je úspě?ně připojeno, skrz určitou logiku v autě, kdy? jsem byl na místě, tak se zdálo, ?e v?e funguje OK, za jízdy to ale byl ji? problém, potřebuji poře?it, zda je problém v GPS, nebo v autě, abych si ulehčil hledání, tak se chci zeptat, zápasím s formátem GPS.

V SMS je:
LA=5002.9332N
LO=01427.2877E

Jak z toho dostanu klasický zápis pomocí stupňů, minut atd. Embarassed Question
Back to top
View user's profile Send private message
dary



Joined: 15 Oct 2007
Posts: 54

PostPosted: Wed Oct 05, 2011 4:10 pm    Post subject: Reply with quote

V SMS jsou souradnice uvedene ve formatu WGS84, tak jak je do TM2 posila GPSka. Kdyz pak chcete ukazat polohu na mape, vetsinou je potreba oddelit stupne a minuty bud mezerou " " nebo znakem pro stupne "°".

Napr. do map v Googlu staci napsat:
Code:
50 2.9332N, 014 27.2877E


Mapy.cz potrebuji napsat znak pro stupne:
Code:
50°2.9332N, 014°27.2877E


Souradnice jsou v SMS uvadeny ve stupnich (50 nebo 14) a minutach (2.9332 nebo 27.2811).
Pokud chcete minuty prepocitat na minuty a sekundy, tak desetinou cast minut vynasobte 60. Tj.
0.9332' * 60 = 55.992" nebo 0.2877' * 60 = 17.262" .

Vysledek je 50°2'55.992"N, 014°27'17.262"E .

Na webu je spousta serveru, kde je mozne udelat prepocet, namatkou tady.
Back to top
View user's profile Send private message
krt.ecek



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 28

PostPosted: Wed Oct 12, 2011 7:12 pm    Post subject: Reply with quote

děkuji
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group