bladox.com Forum Index bladox.com
Turbo SIM Toolkit Adapter Forums
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

AutoAlarm a centrální zamykání

 
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Charlie
Guest





PostPosted: Mon Jan 31, 2005 11:10 am    Post subject: AutoAlarm a centrální zamykání Reply with quote

Velmi vá?ne uva?uji o instalaci Auto Alarmu do Octavie. Z návodu k obsluze mi nebylo jasné, jak se chová AA na signál na vstupu Central. Zapne se nebo jenom ohlásí, ?e je zamceno? Predstavuji si, ?e zamcením se AA aktivuje (podobne jako tovární alarm v aute) a po odemcení bude mo?né AA rucne vypnout skrytým tlacítkem privedeným na nekterý dal?í vstup. Vypnutí AA odemcením není rozumné, proto?e zlodej mu?e tovární (tudí? jemu duverne známý) centrál odemknout a tím AA deaktivovat.
Dále bych se rád zeptal, zda nekdo má zku?enosti s instalací AA do Octávie. Jde mi o to, kde nejjednodu?eji získat signál z centrálu, kde získat signál z vestaveného alarmu, prípadne jak zapojit výstup Block do imobilizéru. Díky predem za zku?enosti.
Charlie
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Wed Feb 02, 2005 9:15 am    Post subject: Reply with quote

Vstup IN_CENTRAL alarm aktivuje/deaktivuje. Tj. vas napad aby se alarm vypinal rucne by bylo nutne dodelat. Uprava je to jednoducha, jen se bojime, ze by se dotkla uz stavajicich uzivatelu a take aby to nebylo cele prilis komplikovane. AA mel byt na zacatku co nejjednodusi alarm, bohuzel jsme podlehli pranim uzvatelu a zacina to byt moc slozite. A seznam stale narusta Smile Mozna udelame nejakou odlehcenou verzi a jednu pokrocilou. (Aplikaci lze prehrat pres datovy kabel telefonu, takze by to slo.)

S octavii bohuzel zkusenosti nemame, snad se ozve nekdo jiny.
Back to top
PAVO
Guest





PostPosted: Mon Oct 03, 2005 9:55 am    Post subject: Centrální zamykání Reply with quote

Dobrý den,

Také uva?uji o pou?ití AA ve voze Octavia. Jeliko? předchozí vůz jen? měl standartní zabezpečení mi byl odcizen. Alarm v Octavii je opravdu mo?né deaktivovat pouze centrálním zamykáním.
Chtěl bych se zeptat jak přesně funguje ovládání vstupu IN_CENTRL. Opravte mne prosím jestli se pletu, ale je to lidské. Pokud vstup centrálního zamykání reaugeje na impuls kladný či záxý tak, by se mohlo stát, ?e omylem dvakrát zamknu a tudí? aktivuji a deaktivuji AA.
Já bych se také přikláněl k funkci deaktvivovat jiným vstupem pomocí signálu (např. ukostřením). Mám v?e připraveno pro pou?ití vstupu IN0 pro deaktivaci AA a vstupu P1 pro aktivaci od centálního zamykání. Dále uva?uji vstup IN1 pro signál aktivace poplachu. OUT0 pro blokaci externím prvkem (relé). Vstupy bych rád naprogramoval tak, aby bylo mo?né po aktivaci od centrálního zamykání deaktivovat vstup P1 po např. 1 min., z důvodu sní?ení například programové náročnosti a zbytečného cyklu programu a dále jen kontrolovat vstupy IN0 pro deaktivaci a IN1 pro poplach. Nakonec po deaktivaci AA znovu aktivovat P1.
Mohl by mi někdo poradit s tím programem mám Programer 2 a trochu jsem se pokou?el teď zkamarádit s TAVRIXEM a jsem z toho je?tě trochu zmaten, ale nic nevzdávám jen je?tě musím nějak vyře?it tu FAT na diskách.
Kontakt na mne je volfp1@quick.cz

Děkuji za pomoc
PAVO
Back to top
PAVO
Guest





PostPosted: Mon Oct 03, 2005 10:05 am    Post subject: Re: Centrální zamykání Reply with quote

Opakuji dotaz jen jsem se zaregistroval.
PAVO


PAVO wrote:
Dobrý den,

Také uva?uji o pou?ití AA ve voze Octavia. Jeliko? předchozí vůz jen? měl standartní zabezpečení mi byl odcizen. Alarm v Octavii je opravdu mo?né deaktivovat pouze centrálním zamykáním.
Chtěl bych se zeptat jak přesně funguje ovládání vstupu IN_CENTRL. Opravte mne prosím jestli se pletu, ale je to lidské. Pokud vstup centrálního zamykání reaugeje na impuls kladný či záxý tak, by se mohlo stát, ?e omylem dvakrát zamknu a tudí? aktivuji a deaktivuji AA.
Já bych se také přikláněl k funkci deaktvivovat jiným vstupem pomocí signálu (např. ukostřením). Mám v?e připraveno pro pou?ití vstupu IN0 pro deaktivaci AA a vstupu P1 pro aktivaci od centálního zamykání. Dále uva?uji vstup IN1 pro signál aktivace poplachu. OUT0 pro blokaci externím prvkem (relé). Vstupy bych rád naprogramoval tak, aby bylo mo?né po aktivaci od centrálního zamykání deaktivovat vstup P1 po např. 1 min., z důvodu sní?ení například programové náročnosti a zbytečného cyklu programu a dále jen kontrolovat vstupy IN0 pro deaktivaci a IN1 pro poplach. Nakonec po deaktivaci AA znovu aktivovat P1.
Mohl by mi někdo poradit s tím programem mám Programer 2 a trochu jsem se pokou?el teď zkamarádit s TAVRIXEM a jsem z toho je?tě trochu zmaten, ale nic nevzdávám jen je?tě musím nějak vyře?it tu FAT na diskách.
Kontakt na mne je volfp1@quick.cz

Děkuji za pomoc
PAVO
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Mon Oct 03, 2005 4:46 pm    Post subject: Re: Centrální zamykání Reply with quote

PAVO wrote:
Dobrý den,

Také uva?uji o pou?ití AA ve voze Octavia. Jeliko? předchozí vůz jen? měl standartní zabezpečení mi byl odcizen. Alarm v Octavii je opravdu mo?né deaktivovat pouze centrálním zamykáním.
Chtěl bych se zeptat jak přesně funguje ovládání vstupu IN_CENTRL. Opravte mne prosím jestli se pletu, ale je to lidské. Pokud vstup centrálního zamykání reaugeje na impuls kladný či záxý tak, by se mohlo stát, ?e omylem dvakrát zamknu a tudí? aktivuji a deaktivuji AA.
Já bych se také přikláněl k funkci deaktvivovat jiným vstupem pomocí


Cte se hodnota, 1 odemceno, 0 zamceno. Tj. ne puls, ale stav.

Jak byste to chtel aktivovat?

Quote:

signálu (např. ukostřením). Mám v?e připraveno pro pou?ití vstupu IN0 pro deaktivaci AA a vstupu P1 pro aktivaci od centálního zamykání. Dále uva?uji vstup IN1 pro signál aktivace poplachu. OUT0 pro blokaci externím


Podle toho co pisete, mame verzi TM2. Pokud je aplikace AA pouzita s touto deskou, pak IN0 je IN_CENTRAL, IN1 je alarm#1.

Quote:

prvkem (relé). Vstupy bych rád naprogramoval tak, aby bylo mo?né po


Blokace a klima jsou na OUT0/1 (mozna opacne, nemam ted zdrojak po ruce).

Quote:

aktivaci od centrálního zamykání deaktivovat vstup P1 po např. 1 min., z důvodu sní?ení například programové náročnosti a zbytečného cyklu programu a dále jen kontrolovat vstupy IN0 pro deaktivaci a IN1 pro poplach. Nakonec po deaktivaci AA znovu aktivovat P1.


Aha, takze aktivace pomoci IN_CENTRAL, deaktivace necim jinym.
To by slo.

Quote:

Mohl by mi někdo poradit s tím programem mám Programer 2 a trochu jsem se pokou?el teď zkamarádit s TAVRIXEM a jsem z toho je?tě trochu zmaten, ale nic nevzdávám jen je?tě musím nějak vyře?it tu FAT na diskách.
Kontakt na mne je volfp1@quick.cz

Děkuji za pomoc
PAVO


S programatorem poradime, davate prednost windows nebo linuxu?
Muzete pouzivat to i to, pokud jste win user pak se nemusite s linuxem trapit. Tavrix je trochu out dated, posledni utility pro programator tam nejsou.
Back to top
PAVO
Guest





PostPosted: Tue Oct 04, 2005 6:27 am    Post subject: Re: Centrální zamykání Reply with quote

pz wrote:


S programatorem poradime, davate prednost windows nebo linuxu?
Muzete pouzivat to i to, pokud jste win user pak se nemusite s linuxem trapit. Tavrix je trochu out dated, posledni utility pro programator tam nejsou.


Dobrý den,

vlastním AA2 dodaný v září a programátor 2

K té verzi operačního systému mám Windows i přes ty stálé problémy. Linux mne zajímá i pro jiné účely jen mne na to zatím nevychází mnoho času.

Za jakoukoliv pomoc předem děkuji.

PV
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Tue Oct 04, 2005 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

Pro instalaci ve windows je prvni krok instalace driveru (v linuxu jsou soucasti kernelu). Najdete je na http://www.ftdichip.com/Drivers/FT232-FT245Drivers.htm - potrebujete VCP verzi. Je tam pomerne obsahly manual pro instalaci na ruznych win s kombinaci s ruznymi SP, atd. Standardni zmet.

Pro pouziti programatoru potrebujete turbo-prog-utils-2.2.0.tar.gz z naseho webu, v adresari bin-win32 jsou utility pro win kompilovane pomoci mingw, tj. nepotrebujete cygwin, muzete rovnou poustet. Je to pro prikazovy radek, proto otevrete "cmd".

Windows priradi programatoru nejaky virtualni com, jaky najdete v control panelu.

Pro otestovani, zda komunikujete s programatorem je dobre zkusit napr. "prog_version -d COMx", kde COMx je vas port. Pokud ledky zablikaji a dostanete smysluplnou odpoved, komunikujete. Jinak je neco s windows, portem, apod.

Vsechny utility maji "-h" switch, ktery vam rekne vic o nastaveni.

Zajimave utility jsou:
- cemu pro nahravani/mazani aplikaci
- dbg pro debugovani aplikaci
- btldr pro upgrade firmware

V pripade "cemu" se turbo pripojuje do sim konektoru na programatoru, v turbu je nutne mit sim kartu.

"cemu -d comx [--pin 1234] --app helloworld.trb" nahraje do turba aplikaci helloworld.trb, --pin 1234 je pin sim karty (pokud je zapnuty).
"cemu .... --rm-apps" vymaze vsechny aplikace.

Ptejte se dal. Mame vyvojovou verzi AA, kterou vam muzeme poslat.
Back to top
PAVO
Guest





PostPosted: Wed Oct 05, 2005 2:33 pm    Post subject: Mo?nost připojení Reply with quote

Kdyby jste mi mohli zaslat tu vývojovou verzy AA tak bych byl moc vděčný.

Je?tě bych se chtěl zeptat jestli u? jste zkou?ely či máte nějaké informace jek by mohl AA pracovat s modulem Siemens XT55.

Tento modul má GSM/GPRS komunikaci včetně integrované GPS co? si myslím při ceně za AA a tento modul okolo 4k stálo určitě za úvahu. jeliko? by to sev?ím v?udy vy?lo mezi 7 a 8k včetně SIM, co? by vcelku slu?ně konkurovalo komerčním systémům aktivní lokalizace. Bez ročních poplatků, aktivací a v?ech autorizovaných montá?í atd. si myslím, ?e by to mohlo být vcelku pro ka?dého velmi přijatelné u? jen při ceně za kvalitněj?í alarm bez těchto vymo?eností.

Jen by to chtělo udělat prográmek jen? by převáděl GPS údaje do mapy v počítači či PDA.

Za reakci děkuji.
PV

PS: Kdy? tak mi napi?te na mail a mů?eme o tom podebatovat do detailů. Technické dokumentace mám sta?eny.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Thu Oct 06, 2005 8:03 am    Post subject: Re: Mo?nost připojení Reply with quote

PAVO wrote:
Kdyby jste mi mohli zaslat tu vývojovou verzy AA tak bych byl moc vděčný.

Je?tě bych se chtěl zeptat jestli u? jste zkou?ely či máte nějaké informace jek by mohl AA pracovat s modulem Siemens XT55.


S timto ne, mame nejake starsi siemens moduly a s temi to funguje ok.

Quote:

Tento modul má GSM/GPRS komunikaci včetně integrované GPS co? si myslím při ceně za AA a tento modul okolo 4k stálo určitě za úvahu. jeliko? by to sev?ím v?udy vy?lo mezi 7 a 8k včetně SIM, co? by vcelku slu?ně konkurovalo komerčním systémům aktivní lokalizace. Bez ročních poplatků, aktivací a v?ech autorizovaných montá?í atd. si myslím, ?e by to mohlo být vcelku pro ka?dého velmi přijatelné u? jen při ceně za kvalitněj?í alarm bez těchto vymo?eností.


Otazka je jak je GPS pristupne, to budou asi nejake specialni AT prikazy, ke kterym nebude ze sim toolkitu pristup (pokud tedy tento modul neumi STK AT_COMMAND).

Ale pozor, myslenka! TM2 ma seriove rozhrani, takze by se dalo normale pripoji pres seriak a ovladat modul takto, takze vlastne no problem.

Quote:

Jen by to chtělo udělat prográmek jen? by převáděl GPS údaje do mapy v počítači či PDA.


To urcite nekde bude, jen konvertovat sms.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group