bladox.com Forum Index bladox.com
Turbo SIM Toolkit Adapter Forums
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zku?enosti s AA na Siemens A50

 
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu
View previous topic :: View next topic  
Author Message
turboleon
Guest





PostPosted: Thu Feb 03, 2005 2:22 pm    Post subject: Zku?enosti s AA na Siemens A50 Reply with quote

Na začátek napí?u, ?e jde o výborný nápad, a ji? v?e funguje téměř bez chyby. Část následujících zku?eností byla konzultována přímo s výrobcem, tak?e jen shrnutí pro ostatní:
1) SIM Lock je doopravdy problém, nedoporučuji rvát tam kartu násilím, jak Bladox doporučuje, ale zkrátit jí. JInak spí?e něco utrhnete. Alespoň já jsem tam měl vylo?eně výstupek, o který se SIMka zarazila dříve ne? měla.
2) U A50 nejde potvrzení stavu na libovolnou SMS - výrobce prý ře?í
3) Mě osobně vychází jako ideální ovládat AA voláním a SMS jen odvolávat případný alarm. Jako SIM doporučuji T Mobile , u? kvůli funkci Locator, to funguje fakt dobře.
4) ?ivotnost batgerie je zhruba poloviční, ale mám nastavený nejkrat?í interval měření. Pomů?e u A50 taky časová synchronizace, nebo to platí jen pro Nokie?
5) Největ?í problém - opakovaná hlá?ka Chyba SIM karty, po cca 2 dnech. Kontakty jsem v?echny očistil a přihnul jak to jen ?lo. Zatím O.K. Mů?e to být i něčím jiným?
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Thu Feb 03, 2005 3:16 pm    Post subject: Re: Zku?enosti s AA na Siemens A50 Reply with quote

turboleon wrote:
Na začátek napí?u, ?e jde o výborný nápad, a ji? v?e funguje téměř bez chyby. Část následujících zku?eností byla konzultována přímo s výrobcem, tak?e jen shrnutí pro ostatní:
1) SIM Lock je doopravdy problém, nedoporučuji rvát tam kartu násilím, jak Bladox doporučuje, ale zkrátit jí. JInak spí?e něco utrhnete. Alespoň já jsem tam měl vylo?eně výstupek, o který se SIMka zarazila dříve ne? měla.


Vzali jsme si to k srdci a sim locky upravujeme, problem je pryc. (Ale opravdu existuje grif jak tam simku vlozit bez jakychkoliv uprav.)

Quote:

2) U A50 nejde potvrzení stavu na libovolnou SMS - výrobce prý ře?í


Vyrobce opravdu resi, jen porad nenarazil na realne nefunkcni telefon. Dostali jsme obdbny report z daleke ciziny, takze asi nekde je neco spatne, ma to velkou prioritu.

Quote:

3) Mě osobně vychází jako ideální ovládat AA voláním a SMS jen odvolávat případný alarm. Jako SIM doporučuji T Mobile , u? kvůli funkci Locator, to funguje fakt dobře


No parada.

Quote:
.
4) ?ivotnost batgerie je zhruba poloviční, ale mám nastavený nejkrat?í interval měření. Pomů?e u A50 taky časová synchronizace, nebo to platí jen pro Nokie?


Problem zravosti nokii je v tom, ze se ignoruje nastaveny interval a jista operace se deje opakovane, maximalne rychle co telefon zvlada.

Problem neni ani tak ve zravosti AA, ale v tom, ze telefon malo spi a kazdych defaultne 5 vterin dela mereni site. Ve verzi 1.4 to chceme trochu predelat a delat mereni site mene casto. Kazdopadne pomuze zvetsit interval mereni, v 1.4 by to melo byt lepsi.

Quote:

5) Největ?í problém - opakovaná hlá?ka Chyba SIM karty, po cca 2 dnech. Kontakty jsem v?echny očistil a přihnul jak to jen ?lo. Zatím O.K. Mů?e to být i něčím jiným?


Hmm, v a50? Tento problem zname z 35-ek, kde byly desne kontakty sim konektoru. Na 99% problem mechanicky. Mohlo by to take byt nejake ruseni, k AA mate neco pripojene?
Back to top
turboleon
Guest





PostPosted: Thu Feb 03, 2005 10:36 pm    Post subject: Re: Zku?enosti s AA na Siemens A50 Reply with quote

5) Největ?í problém - opakovaná hlá?ka Chyba SIM karty, po cca 2 dnech. Kontakty jsem v?echny očistil a přihnul jak to jen ?lo. Zatím O.K. Mů?e to být i něčím jiným?[/quote]

Hmm, v a50? Tento problem zname z 35-ek, kde byly desne kontakty sim konektoru. Na 99% problem mechanicky. Mohlo by to take byt nejake ruseni, k AA mate neco pripojene?[/quote]

Ne, AA mám volně. Nemám ani nastálo připojený dobíjení /po 3 dnech ho v?dy dobiju/. Podle napájení by se přece jen mohl nechat lépe vystopovat. BTW - jsou nějaké zku?enosti s tím, který mobil nejlépe funguje s Locatorem? Podle mých informací by nejlep?í měly být Siemensy a Eriscony, naopak blbý Nokie. Já se v Praze dostávám na přesnost cca 100-300m, někdy i na 50m.
Back to top
Guest






PostPosted: Tue Feb 08, 2005 9:38 pm    Post subject: Re: Zku?enosti s AA na Siemens A50 Reply with quote

......- jsou nějaké zku?enosti s tím, který mobil nejlépe funguje s Locatorem? Podle mých informací by nejlep?í měly být Siemensy a Eriscony, naopak blbý Nokie. Já se v Praze dostávám na přesnost cca 100-300m, někdy i na 50m.[/quote]

Paegas dříve na svých stránkách uváděl v informacích o nabízených telefonech,
jakousi men?í či vět?í odchylku při určování polohy locatorem,
pamatuju si, ?e siemensy byly nejlep?í, ale eriky ani nokie nic moc,
myslim,?e to souviselo ...na kolik buňek doká?e být mobil přihlá?enej
.....bez záruky......
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Wed Feb 09, 2005 7:28 am    Post subject: Re: Zku?enosti s AA na Siemens A50 Reply with quote

Anonymous wrote:
......- jsou nějaké zku?enosti s tím, který mobil nejlépe funguje s Locatorem? Podle mých informací by nejlep?í měly být Siemensy a Eriscony, naopak blbý Nokie. Já se v Praze dostávám na přesnost cca 100-300m, někdy i na 50m.

Paegas dříve na svých stránkách uváděl v informacích o nabízených telefonech,
jakousi men?í či vět?í odchylku při určování polohy locatorem,
pamatuju si, ?e siemensy byly nejlep?í, ale eriky ani nokie nic moc,
myslim,?e to souviselo ...na kolik buňek doká?e být mobil přihlá?enej
.....bez záruky......


Pro urceni polohy telefon muze/nemusi poskytovat tyto 3 udaje:
1. cell id (+lac+identifikace site) - tj. cislo bunky - tim dostanete "flek" ve kterem telefon je, presnost zavisi na velikosti bunky, ve meste hodne malych, na venkove v divocine malo velkych
2. NMR - network measurement result - obsahuje dalsi (max. 6) viditelne bunky (resp. veze/anteny) a silu jejich signalu - tim operator muze zlepsit presnost v prihlasene CID, k tomu pouziva znalost sireni signalu v dane lokalite, azimuty anten, digitalni model terenu (muze/nemusi, zalezi jakou praci si s tim chce dat)
3. TA - timing advance - korekce vzdalenosti mobilu od anteny - urcuje mezikruzi

V podstate vsechny telefony poskytuji (1), vetsina (2), a dnes i (3), ovsem v zavislosti na vyrobci. (2), (3) umi (od 35 NMR, 45 TA) vsechny siemensy a vubec asi i vsichni vyrobci mimo nokie. Informaci co ktery telefon umi obsahuje tzv. TERMINAL PROFILE, ktere sbirame a jsou v http://www.bladox.com/devel-docs/gen_me_sim.html

(Mame toho vic, zverejnime v novem devel pkg).
Back to top
Guest






PostPosted: Wed Feb 09, 2005 9:25 am    Post subject: Re: Zku?enosti s AA na Siemens A50 Reply with quote

Pro urceni polohy telefon muze/nemusi poskytovat tyto 3 udaje:
1. cell id (+lac+identifikace site) - tj. cislo bunky - tim dostanete "flek" ve kterem telefon je, presnost zavisi na velikosti bunky, ve meste hodne malych, na venkove v divocine malo velkych
2. NMR - network measurement result - obsahuje dalsi (max. 6) viditelne bunky (resp. veze/anteny) a silu jejich signalu - tim operator muze zlepsit presnost v prihlasene CID, k tomu pouziva znalost sireni signalu v dane lokalite, azimuty anten, digitalni model terenu (muze/nemusi, zalezi jakou praci si s tim chce dat)
3. TA - timing advance - korekce vzdalenosti mobilu od anteny - urcuje mezikruzi

V podstate vsechny telefony poskytuji (1), vetsina (2), a dnes i (3), ovsem v zavislosti na vyrobci. (2), (3) umi (od 35 NMR, 45 TA) vsechny siemensy a vubec asi i vsichni vyrobci mimo nokie. Informaci co ktery telefon umi obsahuje tzv. TERMINAL PROFILE, ktere sbirame a jsou v http://www.bladox.com/devel-docs/gen_me_sim.html

(Mame toho vic, zverejnime v novem devel pkg).[/quote]

To by souhlasilo. Mě ?okovalo, jak nepřesná je moje nokie 6310i. A? pak jsme zjistil, ?e nemá TA, taa?e ?unka A50 je v tomto o třídu přesněj?í. Napadá mě, jestli by nějaká aplikace v turbu nemohla přesnost měření je?tě zlep?it. I kdy? vlastně nevím jak.......
Back to top
mirgi
Guest





PostPosted: Sat Aug 20, 2005 10:25 pm    Post subject: Re: Zku?enosti s AA na Siemens A50 Reply with quote

turboleon wrote:
5) Největ?í problém - opakovaná hlá?ka Chyba SIM karty, po cca 2 dnech. Kontakty jsem v?echny očistil a přihnul jak to jen ?lo. Zatím O.K. Mů?e to být i něčím jiným?


Mam stejny problem s C35, hlasi chyba SIM karty. Doufam ze to neni tim ze jsem musel kablik ze sim vstupu ohnout jinak bych to nezapojil. Dale mam problem s krytem ktery jste poslali, je maly a nejde ho zavrit s AA. musel jsem AA nalepit zezadu na telefon.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Mon Aug 22, 2005 9:33 am    Post subject: Re: Zku?enosti s AA na Siemens A50 Reply with quote

mirgi wrote:
turboleon wrote:
5) Největ?í problém - opakovaná hlá?ka Chyba SIM karty, po cca 2 dnech. Kontakty jsem v?echny očistil a přihnul jak to jen ?lo. Zatím O.K. Mů?e to být i něčím jiným?


Mam stejny problem s C35, hlasi chyba SIM karty. Doufam ze to neni tim ze jsem musel kablik ze sim vstupu ohnout jinak bych to nezapojil.


Kablikem to neni - ten vydrzi hodne a ohybat ho muzete bez nebezpeci.
Na 99% jsou to kontakty v telefonu, verze 35 tim hodne trpely, ten suflik nebyl zrovna nejstastnejsi napad.

Quote:

Dale mam problem s krytem ktery jste poslali, je maly a nejde ho zavrit s AA. musel jsem AA nalepit zezadu na telefon.


Ted jste nas docela vydesil, melo by to jit. Musime zkontrolovat, co jsme dostali od vyrobce za plasty. Prip. nas kontaktujte na info@bladox.cz
Back to top
mirgi
Guest





PostPosted: Mon Aug 22, 2005 9:37 am    Post subject: Re: Zku?enosti s AA na Siemens A50 Reply with quote

pz wrote:
mirgi wrote:
turboleon wrote:
5) Největ?í problém - opakovaná hlá?ka Chyba SIM karty, po cca 2 dnech. Kontakty jsem v?echny očistil a přihnul jak to jen ?lo. Zatím O.K. Mů?e to být i něčím jiným?


Mam stejny problem s C35, hlasi chyba SIM karty. Doufam ze to neni tim ze jsem musel kablik ze sim vstupu ohnout jinak bych to nezapojil.


Kablikem to neni - ten vydrzi hodne a ohybat ho muzete bez nebezpeci.
Na 99% jsou to kontakty v telefonu, verze 35 tim hodne trpely, ten suflik nebyl zrovna nejstastnejsi napad.

Quote:

Dale mam problem s krytem ktery jste poslali, je maly a nejde ho zavrit s AA. musel jsem AA nalepit zezadu na telefon.


Ted jste nas docela vydesil, melo by to jit. Musime zkontrolovat, co jsme dostali od vyrobce za plasty. Prip. nas kontaktujte na info@bladox.cz



Tak ja teda jeste jednou poradne kontakty procistim.
Kryt mam uplne velikostne stejny jaky mam aj na telefonu od vyrobce.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Mon Aug 22, 2005 9:39 am    Post subject: Reply with quote

Zkuste je napruzit. Kryt by mel byt hlubsi, snad nam neposlali orig.krytky Sad
Back to top
mirgi
Guest





PostPosted: Mon Aug 22, 2005 9:49 am    Post subject: Reply with quote

pz wrote:
Zkuste je napruzit. Kryt by mel byt hlubsi, snad nam neposlali orig.krytky Sad


No podle me je uplne stejny, napruzit to neslo a vic to pruzit nechci to by praskl. Ale to me tak netrapi, stejne ten mobil bude lezet v aute takze ma dizajn tak neboli Laughing Vic me trapi to zapojeni s ADM-10. Ja jsem si AA2 a ADM-10 kupoval v DS technik, kde to bylo o 300,- drazsiii a nejsou vubec schopni o AA2 nic rict, jenom ze to mam v navodu. Na zaklade toho navodu jsem nasel Vase stranky a zjistil ze to mate o 300,- levnejsi. Holt moje blbost Sad
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Mon Aug 22, 2005 9:57 am    Post subject: Reply with quote

mirgi wrote:
pz wrote:
Zkuste je napruzit. Kryt by mel byt hlubsi, snad nam neposlali orig.krytky Sad


No podle me je uplne stejny, napruzit to neslo a vic to pruzit nechci to by praskl. Ale to me tak netrapi, stejne ten mobil bude lezet v aute takze ma dizajn tak neboli Laughing Vic me trapi to zapojeni s ADM-10. Ja jsem si AA2 a ADM-10 kupoval v DS technik, kde to bylo o 300,- drazsiii a nejsou vubec schopni o AA2 nic rict, jenom ze to mam v navodu. Na zaklade toho navodu jsem nasel Vase stranky a zjistil ze to mate o 300,- levnejsi. Holt moje blbost Sad


Napruzit jsem myslel ty kontakty, ne plast.

ADM-10 pripojime, jen prosim zkuste zmerit co z nej vlastne leze poplach/nepoplach.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Fri Aug 26, 2005 7:59 am    Post subject: Reply with quote

pz wrote:
Zkuste je napruzit. Kryt by mel byt hlubsi, snad nam neposlali orig.krytky Sad


Kryty jsme zkontrolovali a jsou ok, AA tam pasuje, jen je lepsi to polozit soucastkami dolu.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group