bladox.com Forum Index bladox.com
Turbo SIM Toolkit Adapter Forums
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kompilace aplikací

 
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu
View previous topic :: View next topic  
Author Message
benda1
Guest





PostPosted: Mon Mar 13, 2006 10:57 am    Post subject: Kompilace aplikací Reply with quote

Dobrý den,

Sna?il jsem se kompilovat nějaké vzorové aplikace pro Turbo lite 1 (konkrétně tu nejjednodu??í Hello world) pod Tavrixem. Zrojový kód spolu s makefilem jsem měl ulo?ený na flashce. Ale nějak to nevy?lo stále byla hlá?ena chyba. Navíc se mi nedaří na flashku nic ulo?it. Netu?íte prosím v čem by mohl být problém nebo jak pro Tavrix přepsat umístění Turbo utils do makefilu?

Omlovám se hloupý dotaz ale jsem naprostý amatér
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Tue Mar 14, 2006 8:03 am    Post subject: Re: Kompilace aplikací Reply with quote

benda1 wrote:
Dobrý den,

Sna?il jsem se kompilovat nějaké vzorové aplikace pro Turbo lite 1 (konkrétně tu nejjednodu??í Hello world) pod Tavrixem. Zrojový kód spolu s makefilem jsem měl ulo?ený na flashce. Ale nějak to nevy?lo stále byla hlá?ena chyba. Navíc se mi nedaří na flashku nic


Muzete prosim presne napsat jaka chyba? Pokud jste to presunoval, pak je potreba nastavit TURBO_DIR v Makefile.

Quote:

ulo?it. Netu?íte prosím v čem by mohl být problém nebo jak pro Tavrix přepsat umístění Turbo utils do makefilu?

Omlovám se hloupý dotaz ale jsem naprostý amatér


Neomlouvejte se, spis poslete nejaky vystup, co to rika. Pokud by to odlitlo rychle, pak "make 2>&1|tee log" to presmeruje do logu.
Back to top
benda1
Guest





PostPosted: Wed Mar 15, 2006 10:54 am    Post subject: Reply with quote

Po zadání příkazu make se na obarzovku vypsala tato hlá?ka

Makefile:26: hello_world.d: No such file or directory
avr-gcc -M -std=gnu99 -mmcu=atmega128 -Wimplicit-function-declaration -Os -fno-builtin -I/usr/local/turbo-devel/include -I. hello_world.c | sed 's/hello_world.o/& hello_world.d/g' >hello_world.d
/bin/sh: line 1: hello_world.d: Read-only file system
hello_world.c:10:25: turbo/turbo.h: No such file or directory
make: *** [hello_world.d] Error 1
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Thu Mar 16, 2006 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Tohle je docela divne - co rekne "mount"? Jak mountujete ten flash? Podle te hlasky to vypada na fs pouze pro cteni, ale pak uplne nechapu, jak jste to tam nakopiroval.

Take je divne, ze nemuze najit turbo/turbo.h - to by melo byt v te ceste /usr/local/turbo-devel/include. Muzete prosim napsat co vypise "ls /usr/local/turbo-devel/include"?
Back to top
benda1
Guest





PostPosted: Fri Mar 17, 2006 2:10 pm    Post subject: Reply with quote

Kdy? je při spou?tění Tavrixu připojená fleshka najde si ji Tavrix sám. Opravdu o ní tvrdí, ?e je určena jen pro čtení, ale to i po tom co v jejích vlastnostech od?krtnu políčko read only.

po zadání "ls /usr/local/turbo-devel/include" se vypí?e:

avr errno.h inttypes.h pgmspace.h sig-avr.h string.h twi.h
ctype.h ina90.h io.h progmem.h stdio.h timer.h wdt.h
eeprom.h interrupt.h math.h setjmp.h stdlib.h turbo

Nevím jestli to k něčemu bude, ale v?echny nápisy byly bíle jen avr a turbo byly vypsány modře
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Mon Mar 20, 2006 3:12 pm    Post subject: Reply with quote

Obsah je .../include je spravne, problem bude asi v te flash. Muzete poslat vystup "mount"? Pak vam muzu poslat navod jako to premontovat rw.
Back to top
benda1
Guest





PostPosted: Tue Mar 21, 2006 10:08 am    Post subject: Reply with quote

Výstup po zadání "mount" je:

/dev/root on / type ext2 (rw)
/dev/scd0 on /cdrom type iso9660 (ro)
/dev/cloop on /KNOPPIX type iso9660 (ro)
/ramdisk on /ramdisk type tmpfs (rw,size=198760k)
/proc/bus/usb on /proc/bus/usb type usbdevfs (rw,devmode=0666)
automount(pid419) on /mnt/auto type autofs (rw,fd=4,pgrp=419,minproto=2,maxproto=4)
/dev/sda1 on /mnt/sda1 type vfat (ro,nosuid,nodev,umask=000,uid=1000,gid=1000)
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Tue Mar 21, 2006 6:33 pm    Post subject: Reply with quote

Zkuste "umount /dev/sda1" a "mount /dev/sda1 /mnt/sda1", prip. pridejte '-w'
Back to top
benda1
Guest





PostPosted: Wed Mar 22, 2006 3:32 pm    Post subject: Reply with quote

Dekuji, na fleshku uz muzu uklaldat (i kdyz jen jako root). Pri zadani "make" ale porad nemuze najit turbo.d. Asi mam spatne nastaveno TORBO_DIR v Makefile. Muzete mi prosim napsat jak bych ho mel nastavit? Vystup po zadani make je:

makefile:26: hello_world.d: No such file or directory
avr-gcc -M -std=gnu99 -mmcu=atmega128 -Wimplicit-function-declaration -Os -fno-builtin -I/usr/local/turbo-devel/include -I. hello_world.c | sed 's/hello_world.o/& hello_world.d/g' >hello_world.d
avr-gcc -c -std=gnu99 -mmcu=atmega128 -Wimplicit-function-declaration -Os -fno-builtin -I/usr/local/turbo-devel/include -I. hello_world.c -o hello_world.o
avr-ld -o helloworld.elf hello_world.o -L/usr/local/turbo-devel/lib -T turbo.lds -d -r --emit-relocs -R /usr/local/turbo-devel/lib/public_calls -lm -lc `avr-gcc -print-libgcc-file-name`
avr-objdump --turbo helloworld.elf
Size PROGMEM: 58 RAM: 0
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Wed Mar 22, 2006 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

turbo.d vytvari vlastni make - to, ze na zacatku neni je OK. Kdyz kouknete ted, tak uz tam je. Podle toho co pisete vsechno probehlo v poradku a mate helloworld.trb - tj. vlastni aplikaci. Uspech!
Back to top
benda1
Guest





PostPosted: Fri Mar 24, 2006 1:45 pm    Post subject: Reply with quote

Vsechno uz funguje Very Happy Moc dekuju.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group