bladox.com Forum Index bladox.com
Turbo SIM Toolkit Adapter Forums
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

vvyoj ve WinAVR

 
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pam
Guest





PostPosted: Tue Sep 21, 2004 1:05 pm    Post subject: vvyoj ve WinAVR Reply with quote

Podarilo se to nekomu nainstalovat a uspesne rozchodit pod WinAVR? Uspesne jsem si to nainstaloval samotne, ale nejak do nej nejdou doinstalovat Sad turbo- veci.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Wed Sep 22, 2004 6:18 am    Post subject: Re: vvyoj ve WinAVR Reply with quote

pam wrote:
Podarilo se to nekomu nainstalovat a uspesne rozchodit pod WinAVR? Uspesne jsem si to nainstaloval samotne, ale nejak do nej nejdou doinstalovat Sad turbo- veci.


My (BLADOX) s timto bohuzel primo zkusenost nemame, ale vybavuji si, ze se to nekomu podarilo.

Co je ale urcite nutne udelat/vyresit:
1. prehrat avr-objdump.exe tim co je na nasem webu
2. rozschodit pouzivani naseho Makefile - tam se nastavuji cesty a patricne prametry kompilace. Netusim co IDE WinAVR generuje nebo pouziva za Makefile. V principu by nemelo vadit mit nainstalovane libc/m co jsou soucasti WinAVR soucasne s temi co jsou v turbo-devel, to ptave osetruji cesty. Pokud by se to bilo, pak je potreba defaultni smazat.

Zkuste popsat co to dela/nedela. Zkuzte zacit s kompilaci examples/helloworld.
Back to top
pam
Guest





PostPosted: Sun Sep 26, 2004 11:20 am    Post subject: icq Reply with quote

mohli bychom to poresit pres icq? tohle forum je sice super, ale ponekud nepruzne. diky pam.
PS: nainstaloval jsem cygwin a po cca 3 tydnech se mi podarilo i zkompilovat program... docela v tom plavu Sad Sad
Cela instalace mi fakt prijde jako silne linux-orientovana, x win-users. Mohli bychom to rozchodit pod tim WinAVR (verim, ze to musi jit) a pak to nabidnout win- userum...
Back to top
pam
Guest





PostPosted: Sun Sep 26, 2004 11:22 am    Post subject: Reply with quote

jeste PS2: me icq no. je 5989656.
jo, a nefunguje mi programator na USB. Drivery mam. jak to spoustet? diky
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Mon Sep 27, 2004 9:14 am    Post subject: Re: icq Reply with quote

pam wrote:
mohli bychom to poresit pres icq? tohle forum je sice super, ale ponekud nepruzne. diky pam.
PS: nainstaloval jsem cygwin a po cca 3 tydnech se mi podarilo i zkompilovat program... docela v tom plavu Sad Sad
Cela instalace mi fakt prijde jako silne linux-orientovana, x win-users. Mohli bychom to rozchodit pod tim WinAVR (verim, ze to musi jit) a pak to nabidnout win- userum...


Bohuzel o icq vim pouze ze existuje. Nesmejte se. Navic uz takhle nam komunikace vysava dost sil a online icq/cokoliv by nas uz asi odrovnalo uplne.

Ale jen huste do fora nebo na info@bladox.cz.

Pokusime se na winavr podivat a nainstalovat si to, abychom vedeli co a jak.
Back to top
pz
Guest





PostPosted: Mon Sep 27, 2004 9:23 am    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
jeste PS2: me icq no. je 5989656.
jo, a nefunguje mi programator na USB. Drivery mam. jak to spoustet? diky


Sviti krajni zelena LED? Muzete nejak popsat co mate za OS (windows, ale jake)? Co jste zkousel za utility (verze)?

FTDI drivery realizuji virtualni com port, tj. v system/hardware bude videt novy comX (X cislo) a to pote pouzijete v utilitach, napr. prog_version -d comX.

Pokuste se rozbehnout jednu utilitu a pak vas zanavigujeme k instalaci turbo-prog-utils-2.1.0 (soucasti je to prelozene pro windows (ale bacha tamni utility vyzaduji firmware 2..0.0 - je soucasti, ale pockejte s tim, nejdriv to rozjedeme v tomto stavu)).
Back to top
Guest






PostPosted: Mon Sep 27, 2004 2:06 pm    Post subject: Reply with quote

pz wrote:
pam wrote:
jeste PS2: me icq no. je 5989656.
jo, a nefunguje mi programator na USB. Drivery mam. jak to spoustet? diky


Sviti krajni zelena LED? Muzete nejak popsat co mate za OS (windows, ale jake)? Co jste zkousel za utility (verze)?

FTDI drivery realizuji virtualni com port, tj. v system/hardware bude videt novy comX (X cislo) a to pote pouzijete v utilitach, napr. prog_version -d comX.

Pokuste se rozbehnout jednu utilitu a pak vas zanavigujeme k instalaci turbo-prog-utils-2.1.0 (soucasti je to prelozene pro windows (ale bacha tamni utility vyzaduji firmware 2..0.0 - je soucasti, ale pockejte s tim, nejdriv to rozjedeme v tomto stavu)).


Uz vim, kde je asi problem - jeste jsem nezkousel - ale ftdi poskytuje 2 typy driveru - direct a emulujici COM port. Ja mel ty pro primy pristup. Takze tedka predpokladam, ze tedka uz to pujde.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    bladox.com Forum Index -> v?e o turbu All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group